Reprosoustavy Beyma 8BR40, GTC 11/100 8

Určení:
Datum realizace:
Technická data:

Orientační cena:
2pásmové sloupové reprosoustavy
červenec 2007
Ozvučnice uzavřená
(šxvxh) 28x50x35 cm
Příkon 50 W
Frekvenční rozsah 45 - 20.000Hz
Impedance 4Ω
DTD 18 mm/MDF 30 mm
5.000 Kč

Úvod

Sestra zatoužila po nějakých lepších bedýnkách, než ty, které měla připojené u věže Aiwy. Jediná podmínka byla cena do 5000,- a bílá barva. Chvíli jsem přemýšlel, jaké reproduktory zvolit a došel jsem ke dvoupásmu z cenového důvodu a 8" basáku kvůli tomu, co sestra poslouchá. Jasně, středy jsem moc neřešil, když při poslechu bumcimk nejsou moc preferované.

Ozvučnice

Ozvučnice je z 18 mm dtd desek, přední čelo z 3 cm mdf. uvnitř je levopravá vzpěra. Povrchová úprava původně měla být nástřik bílým sprejem, ale nějak to nevyšlo, dělal jsem to dost narychlo, tak jsem nakonec šáhnul po samolepící tapetě, celkem nešikovně jí nalepil, no prostě práce kvapná, málo platná. Ale nevypadá to celkem špatně, ale prosvítají spoje na tupo. Termilál jsem zvolil místo plastové krabičky pouze pozlacené konektory, což taky není košér :-)

Reproduktory

Středobasový reproduktor Beyma 8BR40 jsem volil kvůli větší dovolené výchylce a přiměřené ceně. Výškové reproduktory GTC 11/100 8 Ohm.

Výhybka

Výhybku jsem pouze simuloval z charakteristik od výrobců. Dopočítal jsem si k nim fázi. Charekteristika byla víceméně rovná.

Zvuk

Zvukově to není zas tak špatné, Beyma 8BR40 na středech prostě nehraje a od toho ten zvuk taky tak vypadá. Sestra je se zvukem naprosto spokojená, bumcink hrají s přehledem.

Foto