Reprosoustavy TVM ARN 130-02/8 Ohm + Monacor DT-25N
Autor - Bentley

Určení:
Datum realizace:
Technická data:

Orientační cena:
2pásmové reprosoustavy
březen 2009
Basreflexová ozvučnice
(šxvxh) 20x57,5x33 cm
Příkon 60 W
Frekvenční rozsah 50 - 16000 Hz
Impedance 4 Ohm
MDF 18 mm
4.000 Kč

Úvod

Před dvěma lety jsem si pořídil 2 páry TVMek, protože se mi zalíbili jak parametrama, tak hlavně cenou. Chtěl jsem něco hezké na kolej. K tomu mi Mirulu poradil Monacor za pěkných 350,-. Pak jsem si počkal 2 roky z důvodu nedostatku času a letos na jaře jsem se dokopal k dodělání ozvučnic.

Ozvučnice

Ozvučnice měla asi 10 variant. Od vysokých sloupků, přes basáky po stranách, až jsem nakonec kvůli absenci dílny a potřebných nástrojů zvolil trochu atypický, ale jednoduchý tvar monitorů na stůl. Objem 16.7 litru a BR laděný na 45Hz d=5.2cm. I když jsem vše dělal na koleji, k práci bylo použito vrtačky, rašple, smirkového papíru a ořezávátka na obálky :-), dovolil jsem si udělat i zafrézování doslova na koleni a myslím, že se bedýnky celkem líbí. Spoje jsou lepené na tupo, uvnitř 2 výztuhy. Boční desky jsou dřevotříska a zbytek MDF, vše 18mm. Povrchová úprava bude imitace-samolepící fólie.

Reproduktory

Středobas v uspořádání d'appolito 2*ARN130-2/8 paralelně, výška neodymový monacor DT-25N

Výhybka

První verzi výhybky jsem dělal dle tabulkových hodnot hned po koupi reproduktorů, poslední verze je na základě důkladného měření v hotové ozvučnici u Mirula.

Zvuk

Jsem velice mile překvapený ze zvukového projevu. Moc se mi líbí barva zvuku, jakým dokážou reproduktory zahrát, je tam spravná dynamika, zvuk se jeví hodně živý, ale ne uřvaný, na basech zahrajou jako pekný 5,5" no. D'appolito byla urcitě dobrá volba, docela rád poslouchám hlasitěji, což na 12m^2 tyhle repra stačí úplně. Zahrajou krásně jak nightwishe tak trance, nebo jazz. Živené to je receiverem Technics SA-EX140, 2*100W/4ohm.

Foto